Obchody Święta Pracy
Ugrupowania lewicy, jak i ludzie pracy indywidualnie świętowali 1 Maja. W Warszawie odbyło się kilka manifestacji, które w sumie zebrały ponad tysiąc osób.
Główna manifestacja polityczna zorganizowana przez Warszawski Komitet Okręgowy PPS odbyła się tradycyjnie na Placu Grzybowskim. Zebrali się w liczbie ponad trzystu osób przedstawiciele takich ugrupowań, stowarzyszeń, fundacji i redakcji jak : PPS, Razem, SLD, OPZZ, RSS, OZB, Unia Pracy, KPP, Partia Zieloni, Porozumienie Socjalistów, Społeczne Forum Wymiany Myśli, RS Praca-Pokój-Sprawiedliwość, Redakcje Strajk, Trybuna i Przegląd Socjalistyczny, Stowarzyszenie im. I. Daszyńskiego, Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów, Pracownicza Demokracja. Była to pierwsza od lat tak liczna demonstracja socjalistów w tym symbolicznym dla PPS i ruchu socjalistycznego miejscu.
Głos zabierali m.in. w imieniu PPS – Wojciech Konieczny i Porozumienia Socjalistów – Andrzej Ziemski oraz przedstawiciele Partii Zielonych i OPZZ. Pod kamieniem symbolizującym protest robotniczy w 1904 roku przedstawiciele wszystkich ugrupowań złożyli wiązanki kwiatów.
Wiele osób wzięło udział w manifestacji na Placu Grzybowskim, uczestnicząc wcześniej w Pikniku Europejskim zorganizowanym przez SLD pod pomnikiem Ignacego Daszyńskiego i tradycyjnie na Rondzie de Gaulle’a, gdzie organizację przejęło Społeczne Forum Wymiany Myśli.
W Łodzi odbyła się uroczystość 1 Majowa organizowane przez Koalicję Lewica Razem (Razem, Unia Pracy i RSS) w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.
Tegoroczne uroczystości Święta Pracy odbywały się pod hasłami walki o wzrost poziomu życia i wyrównanie różnic w dochodach poszczególnych grup społecznych, walki o jakość demokracji i o sprawiedliwość społeczną. Jednym z elementów lewicowych haseł było przypomnienie, że m.in. dzięki lewicy Polska obchodzi 15-lecie wejścia do Unii Europejskiej.
Trzeba podkreślić, że w wystąpieniach politycznych i warstwie wizualnej widoczne były szczególnie w Warszawie i w Łodzi hasła socjalistyczne i symbole PPS.