1 maja
W dniu 1 maja 2018 roku odbyły się w całej Polsce manifestacje organizowane przez partie lewicowe i ruch związkowy. PPS zorganizowała swoją manifestację i złożenie wieńców na Placu Grzybowskim w Warszawie.
W manifestacji PPS na Placu Grzybowskim w Warszawie uczestniczyli przedstawiciele SLD, Unii Pracy, Ruchu Odrodzenia Gospodarczego, Partii Zielonych oraz OPZZ, a także partnerzy z Porozumienia Socjalistów – Stowarzyszenie Pokolenia, Stowarzyszenie im. I. Daszyńskiego, Stowarzyszenie Ruch Społeczny PPS, Stowarzyszenie Weteranów Lewicy z Piotrkowa Tryb. a także Inicjatywa Polska i przedstawiciele Kampanii Historia Czerwona i Czerwono-Czarna.
Odśpiewano Hymn Polski oraz Czerwony Sztandar – Hymn PPS. Przedstawiciele poszczególnych partii i organizacji złożyli kwiaty po obeliskiem poświęconym robotnikom – członkom PPS, zabitym podczas starcia z policją carską w dniu 13 listopada 1904 roku. Ówczesne wydarzenia zapoczątkowały walkę Organizacji Bojowej PPS, co stało się zarzewiem do wybuchu Rewolucji 1905 roku na Ziemiach Polskich. Miejsce to stanowi symboliczny element w historii Polskiej Partii Socjalistycznej.
W wystąpieniach uczestników manifestacji podkreślono tradycję walki o prawa pracownicze, wolność, demokrację, poprawę bytu ludzi pracy. Krytycznie odniesiono się do polityki rządu windującej środki budżetowe na zbrojenia, kosztem niezbędnych inwestycji i ochrony socjalnej i zdrowia Polaków.
W swym wystąpieniu przewodniczący Rady Naczelnej PPS – Bogusław Gorski podkreślił historyczne zasługi PPS dla odzyskania niepodległości przez Polskę w roku 1918, a także aktualne zamierzenia polityczne związane ze współpracą na lewicy, celem uzyskania dobrych wyników w najbliższych wyborach samorządowych.
W manifestacji na Placu Grzybowskim w Warszawie uczestniczyło ponad 100 osób z różnych środowisk lewicowych w Warszawie.
Członkowie PPS złożyli również kwiaty przed obeliskiem na Placu Wareckim w Warszawie, w miejscu, gdzie w okresie przed II wojną światową była Redakcja Gazety „Robotnik”.
Przedstawiciele PPS wzięli udział ponadto w manifestacji organizowanej przez OPZZ przy ul Kopernika w Warszawie oraz na Placu Zamkowym.
Manifestacje z okazji Święta Pracy odbyły się także z udziałem przedstawicieli ugrupowań lewicy i związków zawodowych w wielu miastach w Polsce.