„Polityka nasza dąży niezłomnie do utorowania ludowi drogi do władzy, bo lud jest w narodzie olbrzymią większością 

i reprezentuje pracę i potęgę idealną. Kto trzyma z ludem, ten stanie obok nas do pracy, do walki, do budowania Polski! ..." 

                                                                                                                        Z przemówienia Ignacego Daszyńskiego wygłoszonego w Lublinie w dn.10.11.1918 r. 
 
                               STOWARZYSZENIE imienia IGNACEGO DASZYŃSKIEGO

"Nauką i pracą ludzie się bogacą"

Piotr Żyła (w środku) (Foto: PAP (zdjęcia)

Przegląd Sportowy>Onet:
Kamil Wolnicki: Śmieszek, biznesmen, pan skoczek. Piotr Żyła, jakiego nie znacie

Piotr Żyła to dla większości kibiców to przede wszystkim żartowniś. Skoczek z Wisły to jednak przede wszystkim sportowiec, który przeszedł bardzo długą drogę, aby doskoczyć do medali mistrzostw świata. (...)
... Zawsze był skory do ryzyka. Kuopio, 2006 r. Reprezentacja Polski, kierowana wtedy przez Heinza Kuttina, jedzie na letni obóz. Tuż obok hotelu basen z wieżami do skoków. Zawodnicy jeszcze nie zdążyli wnieść toreb, a Żyła już wychodzi z hotelowej windy. W kąpielówkach. – Bo ja lubię do wody skakać, a tam był upał. Zostawiłem więc swoje torby i poleciałem – opowiadał i mówił dalej: – Wieże były na 3, 5, 7 i 10 metrach. Tylko wody było mniej niż zwykle, więc ta najwyższa była ostatecznie na 12 metrach. (...)
... Zawsze miał też niezwykły talent do skoków, ale nie radził sobie z presją. Jeden z dawnych członków kadry śmiał się, że Piotrek wygrywałby każde zawody, gdyby na zeskoku między 90., a 120. metrem powbijano dzidy. Wtedy musiałby latać daleko i dałby sobie radę. – Może i tak? Zawsze taki byłem, że lubiłem sobie stawiać cele. Tylko w zawodach mi nie wychodziło, nie radziłem sobie ze stresem. W końcu doszedłem do tego, że skaczę dla siebie. (...)
... Wtedy wracał do kadry po czasie w niebycie, kiedy stracił miejsce w reprezentacji. Wracał w dobrym stylu, bo zaczął regularnie punktować, a przez chwilę był nawet skoczkiem pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. (...)
...W kadrze żartowali, że Żyła po skoczni nie chodzi, tylko biega. Zawodnik przed nim hamuje, wypina narty, zarzuca je na plecy i powoli idzie w kierunku wyciągu. Piotrek skaczący po nim jest już wtedy w drodze na górę. – Skakanie i chodzenie później wolno to nie dla mnie. (...)
... Skoki narciarskie to połączenie techniki, mocy, koncentracji i skłonności do brawury. Tej ostatniej Żyle nigdy nie brakowało. Koniec maja 2011 r. Kadrowicze trenują w Szczyrku. Właśnie dostali nowe wiązania. Oczywiście pierwszy do testowania zgłasza się Żyła. – No i wywaliłem się tego dnia trzy razy. Zdarza się. Nie mam oporów przed testowaniem. Tak naprawdę to daje większy poziom adrenaliny.  (...)
... W 2010 r. hitem stały się wiązania z wykrzywionym bolcem. Zdaniem wielu to właśnie ta nowinka sprzętowa dała Simonowi Ammannowi dwa złote medale zimowych igrzysk w Vancouver. Piotrek, wtedy poza kadrą, chciał spróbować skoków na takim sprzęcie. - Wziąłem wiązania na imadło, później pokrzywiłem jeszcze bardziej młotkiem. Na treningu w Szczyrku zacząłem próbować, ale czasem jedna narta się nie wysuwała. Nie bałem się, choć faktycznie lepiej, kiedy nie wysuwają się dwie, z jedną tracisz stabilność w powietrzu. Tak czy inaczej, nie było wtedy chętnych do roli przedskoczka w konkursie na mamuciej skoczni w Harrachovie. Od razu się zgłosiłem, z tymi nie do końca sprawnymi wiązaniami. (...)
... O tym, że ma ogromne możliwości, było wiadomo zawsze. Kiedyś oglądał jego treningi trener lekkiej atletyki i stwierdził, że Piotrek nadawałby się na trójskoczka, być może nawet na poziomie olimpijskim. – Hannu Lepistoe mówił, że mam mięśnie dobre do lekkiej atletyki. Do skoku wzwyż brakuje mi wzrostu, ale w dal czy trójskok... dałbym radę –twierdzi. Kilka lat temu skakał z miejsca 3 metry i 44 centymetry. W pięcioskoku (pięć razy z rzędu, wybicie z dwóch nóg) – 18 metrów i 10 centymetrów.  (...)
... W kadrze śmiali się, że skakałby i ze złamaną nogą. Tak było zawsze. Pierwsza fala wzrostu popularności przyszła, gdy w sezonie 2012/13 wygrał konkurs w Oslo i był trzeci w Planicy. Później tak dobrze już nie było. W Soczi, podczas igrzysk olimpijskich nie zmieścił się nawet w składzie na konkurs na średniej skoczni. (...)
... Zmieniło go przyjście do kadry trenera Stefana Horngachera. Austriak od razu kazał zmienić Żyle nawyki. Ten się buntował, ale dał się złamać, choć proces postępował powoli. Efekty były piorunujące. Zajął drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni, a potem dołożył do tego medal. (...)
... Marzenia pewnie wciąż mu się nie zmieniły i są takie same, jak przed laty. – Kiedyś latem w Klingenthal w serii próbnej miałem taki skok, że... po 120. metrze po prostu dalej leciałem i leciałem. Sam postanowiłem w końcu wylądować, na 135. metrze. ... – Gdyby tak kiedyś było w zawodach to nie odpuszczę, żeby nie wiem co. Nawet jeśli później mnie "poskłada" to trudno, lecę do oporu. Najwyżej się roztrzaskam! (...)

... wszechświat staje się coraz to mniejszy, mniejszy i mniejszy, aż wreszcie skurczy się do tak małych rozmiarów, że w istocie przekształci się w nieskończenie małą i nieskończenie gęstą czarną dziurę. I podobnie jak w przypadku współczesnych czarnych dziur rozsianych po kosmosie, z praw fizyki wynika coś niebywałego — a mianowicie że w tym punkcie kończy się czas jako taki. Nie można się cofnąć w czasie poza Wielki Wybuch, ponieważ dalej pojęcie czasu staje się bezprzedmiotowe. W końcu natrafiliśmy na coś, co nie ma przyczyny, ponieważ nie było czasu, w którym mog­łaby istnieć jakakolwiek przyczyna... 
Stephen Hawking: Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania:

" Co było przed Wielkim Wybuchem? Dlaczego czarne dziury są czarne? Czy można podróżować do przeszłości?..."

Światowej sławy kosmolog i autor bestsellera nad bestsellerami "Krótka historia czasu" pozostawił nam swoje odpowiedzi na najistotniejsze pytania o nasze miejsce i przyszłość we wszechświecie.
Rudiger Vaas w książce "Po prostu Hawking" wyjaśnia fascynujące idee Hawkinga w sposób zrozumiały dla każdego: wyimaginowany czas, entropia, wszechświaty niemowlęce czy grawitacja kwantowa nie będą już miały przed nami tajemnic.

Zobacz więcej na portalach:
Tesla: niebezpieczny umysł
VI Edycja Festiwalu Nauki „Skołowany Weekend”
7 - 8 kwietnia 2018
„Skołowany Weekend” ma formę krótkich wykładów, dostosowanych do wieku i wiedzy słuchacza. Wykłady prowadzone są przez członków kół naukowych z uczelni warszawskich: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Są to studenci zafascynowani nauką, którzy w wolnym czasie poszerzają swoją wiedzę prowadząc badania, dyskutując, biorąc udział w międzynarodowych konferencjach, a nawet je organizując.

Promocja książki Prezydenta Chińskiej Republiki Ludowej Pana Xi Jinping pt.: „Chińskie Marzenie”.
Tę najbardziej aktualną książkę dotyczącą koncepcji dalszego rozwoju Chin zaprezentowali: prof. dr hab. Wojciech Pomykało i dr Sylwester Szafarz.

M. Mazzucato: "Przedsiębiorcze państwo"

Książka Mariany Mazzucato bezlitośnie rozprawia się z poglądami funkcjonującymi w polskiej debacie o ekonomii jako prawdy objawione. Odtwarzając historię najbardziej przełomowych technologii ostatnich kilkudziesięciu lat, Marianna Mazzucato dochodzi do zaskakującej konkluzji: to nie wolny rynek dał nam Internet, komputery, lądowanie na księżycu, telefonię komórkową, biotechnologię, leki sieroce, GPS i rewolucję nanotechnologiczną. 
"Recepcja Róży Luksemburg 
w Polsce i Chinach"
Seminarium - 27 września 2016 

Organizator: Fundacja im. Róży Luksemburg - Przedstawicielstwo w Polsce

Galeria zdjęć z Seminarium:
SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA
Konferencja 2 września 2016
Jubileuszowy 25. Ogólnopolski 
Finał Odysei Umysłu
"Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe."
"Iskierki wyobraźni" - starsza drużyna po raz kolejny zdobyła wicemistrzostwo Polski i tym samym ma prawo reprezentowania naszego kraju na Finałach 
Ogólnokrajowa Konferencja Naukowa
MODELE PREZYDENTURY - 
TEORIA, PRAKTYKA, WYZWANIA
4 listopada 2015 r. (środa) - 
Aula Starej BUW - 
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Program i galeria zdjęć z Konferencji:
Debata przebiegała w ramach trzech sesji i panelu dyskusyjnego: 
  • Model prezydentury w Polsce. Między narodową tradycją a obcymi wzorcami ustrojowymi,
  • Wybory prezydenckie: instytucje i doświadczenia,
  • Przywództwo prezydenta.
  • Panel dyskusyjny: Doświadczenia polskiej prezydentury z perspektywy ćwierćwiecza.
Koordynator naukowy:
Dr hab. Tomasz Słomka
Przewodniczący Komitetu Naukowego:
Prof. dr hab. Stanisław Sulowski

Poniżej galeria zdjęć z Konferencji:
FESTIWAL NAUKI
ZAŁOŻENIA ORGANIZATORÓW

Festiwal jest głosem naukowców przekonanych, że o współczesnej nauce należy rozmawiać ze społeczeństwem, udostępniać wiedzę i najnowsze odkrycia, również, by zyskiwać poparcie społeczne dla dalszego rozwoju nauki w Polsce. Finansowanie budżetowe nauki było i jest niskie, jest w nim wciąż zbyt niski wkład funduszy prywatnych przedsiębiorców i korporacji. Stąd nasze niezmienne od początku hasło: ”Brak inwestycji w naukę jest inwestycją w ignorancję”.

Małgorzata Ostrowska
Władca Piorunów
Trybuna | 21-23 sierpnia 2015

Radio, roboty, kolej elektryczna, bateria słoneczna, dynamo rowerowe, elektrownie wodne, świetlówka, radar, łączność bezprzewodowa, silnik elektryczny a przede wszystkim - powszechne użycie prądu zmiennego, to tylko część wynalazków, używanych przez nas codziennie, których istnienie zawdzięczamy jednemu człowiekowi. Ponad pół wieku przed ich wynalezieniem ten sam człowiek przepowiedział też m.in. powstanie kuchenki mikrofalowej czy telefonii komórkowej.
Żegnaj szkoło - witajcie wakacje :) - kasa?

Po 10 miesiącach nauki, kartkówek i sprawdzianów uczniowie rozpoczynają wakacje. Przed uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych długie dwa miesiące upragnionego wypoczynku i ... dylemat - gdzie i za co?

Obejrzyj okolicznościową galerię zdjęć:

Wakacje ... a 75% uczniów zostaje w domu

Zobacz galerię zdjęć z "Czarnej Procesji" 
w Warszawie - w dniu 10 czerwca 2015 r.:
Tysiące chorych na raka 
można było uratować

Prof.Cezary Szczylik

(...) Na jednego lekarza przypada mniej więcej 900 pacjentów! Czy to wykonalne?
– Niech pan się dowie w Centrum Onkologii. Tam mają 50 pacjentów zapisanych w ciągu dnia do jednego lekarza. To niemożliwe! To jest upokarzające – i dla pacjentów, i dla lekarza. Natomiast dla urzędnika to nie ma żadnego znaczenia. (...)

Maria Skłodowska-Curie:

Portret człowieka nauki
„La Revista Blanca” nr 232/1933

"... W naszym społeczeństwie, w którym rządzi surowe pragnienie luksusu, przyjemności i bogactwa, nie rozumie się wartości nauki. Niewielu zdaje sobie sprawę, że tworzy ona najbardziej wartościową część ich spuścizny moralnej. Nie przypuszczają nawet, że nauka jest podstawą wszystkich postępów, które poprawiają ludzkie życie i zmniejszają cierpienia. Ani środki publiczne, ani szczodre dotacje osób prywatnych na naukę i uczonych, nie zapewniają warunków niezbędnych do w pełni wydajnej pracy..."

Źródło: "Dziennik Trybuna"/10-12 kwietnia 2015 - za "Lewicowo.pl" - zobacz więcej  >>>
„Niezbędnik Lewicy: Niepodległość", autor: 
Przemysław Prekiel

Ze wstępu:
"...Nadrzędnym celem tego opracowania jest odtworzenie wielowymiarowej, bogatej historii naszej formacji ideowej, jej wkładu zarówno w dzieło odzyskania niepodległości, jak i jej utrwalania na przestrzeni całego stulecia.
W imię pamięci o tym, co na lewicy za nami oraz o tym, co jeszcze mamy do zrobienia.

Danuta Waniek i Krzysztof Janik

Warszawa, 11 listopada 2018 r.


Konferencja "O aktualności Programu Radomskiego PPS". 

Organizatorem konferencji, która odbyła się 
27 stycznia 2017 r. było Stowarzyszenie im. 
Ignacego Daszyńskiego, które w ten sposób rozpoczęło obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie.  Konferencję prowadził prezes Stowarzyszenia  - dr Jerzy Stefański. Jego referat wygłoszony w ub. roku z okazji 80. rocznicy XXIV Kongresu PPS, na którym uchwalono tzw. program radomski i który wskazywał na współczesną aktualność programu prezentujemy w zakładce dotyczącej tej rocznicy >>>

Poniżej prezentujemy 8 zdjęć, 
Klub Księgarza -14 lipca 2017 r.

Uroczysta promocja książki 
"Bunt przeciw starości"
w Dniu 90-ch Urodzin Józefa Tejchmy
Zobacz galerię zdjęć:

8 września 2016 r.

„Stefan Starzyński. Spotkanie poświęcone pamięci Stefana Starzyńskiego”
16.00: Uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem prezydenta Stefana Starzyńskiego na placu Bankowym
16.10: Sala Kinowa. Spotkanie poświęcone pamięci Stefana Starzyńskiego Prowadzenie: prof. Marian Marek Drozdowski
16.10: Otwarcie wystawy książek poświęconych Stefanowi Starzyńskiemu i Warszawie w holu Muzeum Niepodległości

Obejrzyj galerię zdjęć ze złożenia kwiatów 
pod pomnikiem Stefana Starzyńskiego:
Zapomniana data: 17 stycznia 1945 - lewobrzeżna Warszawa wolna! - przedstawiciele krajowych i warszawskich władz PPS złożyli kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza - zobacz glerię zdjęć:
GODNOŚĆ - RÓWNOŚĆ - WYKLUCZENIE
W dniu 14 października 2015 r. odbyła się na ten temat debata z udziałem m.in. Prof. Marka Belki, Prof. Andrzeja Wróbla, dr Tomasza Kozłowskiego, r.pr. Sylweriusza Marcina Królaka. 

Poniżej galeria zdjęć z debaty:
Program "Śląsk 2.0": jedzie nowe i … pytamy:
ten pociąg też jedzie na Śląsk, więc czy będzie … przesiadka na „Pendolino”? - zobacz galerię zdjęć:
Lewica antysystemowej zmiany

http://www.tygodnikprzeglad.pl/11 czerwiec 2015

"Miejsce lewicy na polskiej scenie politycznej dziś i jutro"

Konferencja odbędzie się 
w dniu 30 kwietnia 2015 o godz. 12.00 
w siedzibie Związku Kombatantów RP
 i Byłych Więźniów Politycznych 

organizator:
Ruch Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierka

18 kwietnia 2015
manifestacja OPZZ 
w Warszawie
"Przedsiębiorczość społeczna 
w społecznej gospodarce rynkowej. 
Szansa dla młodych na rynku pracy "
Debata zorganizowana przez Studenckie 
Koło Naukowe Pracy i Zabezpieczenia Społecznego "Solidaritatis" oraz 
Koło Naukowe Przedsiębiorczości WZ UW - odbyla się 15.04.2015 r. w Auli na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego

Bieg Niepodległości 2018 Warszawa

W 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI, 
w największym biegu z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej wystartowało aż 20 000 uczestników.  Zawodnicy wystartowali symbolicznie - o godz. 11.11. Część z nich przywdziała białe koszulki, druga część czerwone. Razem utworzyli wielką flagę Polski.
Każdy mecz curlingu składa się z endów:..
Z punktu widzenia sportu organizacja w Polsce zimowych igrzysk olimpijskich ma sens ...
... Jako Polacy mamy pewne cechy narodowe. Kiedy pojawia się pewien bodziec i wyjątkowa szansa, to robimy wszystko, co wydaje się niemożliwe - przyznaje prezes PKOl w wywiadzie dla  https://sportowefakty.wp.pl/ >>>
8 stycznia 2018 r.
Noworoczne Spotkanie Polskiej Rodziny Olimpijskiej
odbyło się 8 stycznia w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie. Istotnym elementem uroczystości było wręczenie Wielkich Honorowych Nagród Sportowych PKOl im. Piotra Nurowskiego. Do zbliżających się "białych" igrzysk w Korei Południowej nawiązał w swoim wystąpieniu pan Prezydent. Andrzej Duda. Życzenia sukcesów na południowokoreańskich obiektach sportowych przekazał polskim sportowcom ambasador tego kraju w Polsce - pan Choi Sung Joo, który przyznał, iż jest pod wielkim wrażeniem ostatniego triumfu Kamila Stocha w narciarskim Turnieju Czterech Skoczni. Parze prezydenckiej Ambasador przekazał olimpijskie maskotki, zaś prezes PKOl - specjalnie przygotowany plakat z hasłem "Jesteśmy jedną drużyną"
Poniżej zdjęcia z uroczystości:
Tor kolarski w Pruszkowie

Scena z popularnej rehabilitacji:

Pruszkowski tor był budowany w latach 2003-08 i kosztował ponad 90 milionów złotych. Zaprojektował go trzykrotny medalista olimpijski w szermierce prof. Wojciech Zabłocki. Kształt obiektu nawiązuje do bliskich architektowi tradycji rycerskich, przypomina hełm husarza. Geometria toru sprzyja osiąganiu dużych prędkości, ponieważ proste, na których wytraca się szybkość, są krótkie, natomiast wiraże – rozłożyste, co pozwala zawodnikom wykorzystać siłę odśrodkową. 
Sport dla wszystkich - Smolball 
Trening i gra kontrolna młodzieży z ZS58
w Warszawie

Zobacz galerię zdjęć:
Warsaw Judo Open 
Hala Torwar - 24 września 2016
1500 zawodników rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych (U15,U17 i U20) ... 
piękno sportu, piękno ciał, finezja baletu???
Zobacz galerię zdjęć:
"Sportowcy trudzą się nie tylko dla siebie, ale i dla państwa polskiego oraz dla radości społeczeństwa." 
(Z wystąpienia Prezydenta Andrzeja Dudy -  gościa na Spotkaniu Rodziny Olimpijskiej}
Zobacz galerię zdjęć:
Polscy sportowcy - imigranci?
Izu Ugonoh - bokser urodzony w Szczecinie
został wybrany najlepszym sportowcem grudnia w plebiscycie 
RMF FM i Interii.
Yared Neda Shegumo - polski lekkoatleta pochodzenia etiopskiego, specjalista od średnich i długich dystansów - halowy rekordzista Polski w biegu na 3000 metrów. W 2011 wygrał największą w Polsce masową imprezę biegową "Biegnij Warszawo" (10 kilometrów) z czasem 29:37 s. - W 2012 w swoim debiucie w maratonie został mistrzem Polski na tym dystansie
27 września 2015
Torwar - XVII Warsaw Open 2015
Pokolenie młodych judoków rozpoczyna międzynarodową drogę do olimpiady -

Zobacz galerię zdjęć:
Taktyka wyborcza prawicy
Wpływ sportu 
na kampanię referendalną
Korespondenci donoszą - 2 sierpień 2015:
Akcja TOPR na żywo - 
Rusinowa Polana w Tatrach
2 sierpnia 2015 roku rozpoczął się:
„Tour de Pologne”, czyli 
„Kolarski Bieg Dookoła Polski” - Wyścig Pokoleń
Nasz narodowy wyścig kolarski „Tour de Pologne” posiada wieloletnią i niezwykle bogatą tradycję. Pierwsza edycja odbyła się w 1928 roku pod nazwą „I Kolarski Bieg Dookoła Polski” - trasę liczącą osiem etapów o łącznej długości 1491 kilometrów pokonało 71 kolarzy, a zwycięzcą został Feliks Więcek - bohaterem zawodów w latach 30. został natomiast Bolesław Napierała. Tradycje wyścigu po II wojnie światowej wskrzeszono w 1947 roku i aż do 1992 roku był on organizowany jako wyścig amatorski. Natomiast w 1993 roku Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z 1980 roku, zainwestował w zapomnianą, upadającą imprezę własne środki finansowe i zrobił z niej wydarzenie światowego formatu. Wyścig systematycznie zyskiwał na popularności i od 2011 roku Tour de Pologne należy do kolarskiej ligi mistrzów, czyli prestiżowego cyklu World Tour skupiającego najważniejsze wyścigi świata i najlepsze zawodowe grupy. 
W poszukiwaniu straconego czasu ...
Przez sport do sukcesu ?!
Uprawiaj sport ... ale dbaj o zdrowie !!!

Narodowe Święto Biegania
25-26 kwiecień 2015 – Warszawa

Po raz trzeci obchodzimy Narodowe Święto Biegania. Półtorej tony ważą medale, które otrzymają na mecie przy Stadionie Narodowym uczestnicy 3. Orlen Warsaw Marathon i 85. mistrzostw Polski mężczyzn oraz Biegu OSHEE na 10 km. Oba biegi wystartowały w Warszawie o godz. 9.30 w niedzielę 26 kwietnia. Wydarzenie zadebiutowało w 2013 r. i od pierwszej edycji organizowane są aż trzy główne biegi: maraton, bieg na dystansie 10 km oraz charytatywny marszobieg.
ORLEN WARSAW MARATHON - 
26 kwietnia 2015
Sport taki, jaki jest ...
    Prezentujemy portal: grajmy.com  >  >  >
"Naszym celem jest pokazywanie emocji.Mówimy nawet o swego rodzaju misji. Chcemy za pomocą fotografii informować o świecie rzeczywistym i pokazywać emocje w sporcie..."
Zespół projektu grajmy.com
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW