[ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]  >>>

Czy bogaci tworzą miejsca pracy?

Amerykański miliarder uważa, że to bzdura
warto.to

W marcu 2012 roku Nick Hanauer, amerykański miliarder i inwestor z Seatle, wygłosił na konferencji TED prezentację, w której poruszał problem nierówności ekonomicznych w USA, ale przede wszystkim zakwestionował twierdzenie, że to bogaci tworzą miejsca pracy, a co za tym idzie zasługują na ulgi podatkowe i specjalne względy.To bzdura i to nieuczciwe stwierdzenie – mówił Hanauer – a jego prezentacja została przyjęta oklaskami na stojąco.

Wkrótce okazało się, że prezentacja Hanauera jest „zbyt polityczna” i „zbyt stronnicza” aby znaleźć się na stronach TED. Ta argumentacja wielu osobom wydała się głupia, zważywszy, że TED bez problemów publikuje prezentacje polityków. Krytyka Hanauera dokonana przez niektórych publicystów biznesowych (np. w Forbsie) była bardzo nieprzekonująca, żeby nie powiedzieć nieuczciwa. (...)

Sam Hanauer ostatnio miał okazję dużo szerzej powtórzyć to, co zawarł w prezentacji, pojawiając się w filmie Inequality For All – możemy zobaczyć jego biznes i jeszcze raz wysłuchać argumentów, które okrzepły i przeszły próbę czasu.

Czy bogaci tworzą miejsca pracy? Amerykański miliarder uważa, że to bzdura